top of page

Статті про О.Духновича

 

Поетичне слово Будителя

 

 

Джерело: Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва

Авґустин Волошин. Пам’яті Олександра Духновича
Вперше надруковано: Памяти Александра Духновича. Написав Авґустин Волошин. — В Ужгороді, 1923. — 31 с. (Вид-во товариства "Просвіта" в Ужгороді. Число 32). Брошура видана до 120-річчя з дня народження О.Духновича

Джерело: Ізборник

Манько М. До другого варіанту Краткой Биографии О.В. Духновича.
Суми: ВВП "Мрія-11" ЛТД, 1996. - 52 с.
В нарисі "До другого варіанту "Краткой Біографії" О. В. Духновича" розповідається про пошук та знахідку невідомого варіанту біографії закарпатського русинського діяча, педагога, письменника, греко-католицького священника О. В. Духновича (1803-1865).

Олександр Духнович – подвижник нацiонально-визвольної боротьби українцiв Закарпаття

Скорочений уривок про О. Духновича із книги отця Степана Папа «Історія Закарпаття» Том 3. – Івано-Франківськ: «Нова Зоря, 2003 р.

Джерело: Закарпаття онлайн

Олександр Гаврош. Загадковий Духнович. - Ужгород: "Ліра", 2013
Авторську серію "Post Scriptum" відомого закарпатського журналіста і письменника Олександра Гавроша відкриває його розповідь про Олександра Духновича – найпомітнішого закарпатця ХІХ століття. Для широкого читача. Серія "Post Scriptum" – це несподіваний погляд на цікаві і маловідомі сторінки нашої історії та культури.

Джерело: Ліра
 

о. Атаназій Пекар.  Олександр Духнович і Василіяни
Вчитуючись в історію Базиловича, в якій автор звеличив Василіянський Чин, в серці нашого незабутнього Будителя, Олександра Духновича, збудилося щире бажання духовно піднести цей славний колись Чин і заохотити його членів до ревної праці над релігійно-культурним відродженням свого занедбаного народу.

Джерело: Василіанський Чин Святого Йосафата і Україні
 

В память Александра Духновича. 1803 – 1923 / №8 серії “КР”
Серійне видання брошур на просвітницьку тематику було ініційоване редакцією ужгородської газети «Русин» у 1923 році (за сприяння віце-губернатора Підкарпатської Русі Петера Еренфельда). У редакції працювали Ф. Тихий, В. Гренджа-Донський, А. Штефан, А. Ворон, М. Качанюк.
Книжечка «В пам’ять Александра Духновича. 1803 – 1923» вийшла в Ужгороді у 1923 році як №8 серії «Книжки «Русина». У змісті: статті про будителя та його авторські твори. Редагував видання Франциск Тихій (Франтішек Тихий).

Джерело: Закарпатія

 

Ю.О.Бідзіля

Олександр Духнович у контексті сучасних інформаційних технологі

 

Джерело: Бібліотека інституту журналістики
 

bottom of page